Porady

Co powoduje zakwaszenie gleby?

Zakwaszanie gleby związane jest głównie z negatywnym wpływem klimatu na procesy glebowe. Zakwaszenie gleby może prowadzić do zmniejszenia przyswajalności składników niezbędnych do rozwoju roślin, co skutkować będzie mniejszymi plonami. Jak uniknąć wymywania się azotu, fosforu czy potasu? Sprawdź nasz dzisiejszy filmik!    

Jak zwiększyć plony dbając o pH?

Od chwili wejścia Polski do UE zużycie NPK wzrosło aż o 31%. Jak wpłynęło to na jakość gleby? O ile wzrosły plony? Ile tracimy, a ile możemy zyskać wykonując wapnowanie ziemi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w filmie poniżej.

Badanie Gleby – najprostszy sposób na większy zysk!

Podstawowym narzędziem do weryfikacji potencjału produkcyjnego naszego pola jest badanie gleby, czyli określenie parametrów kształtujących zdolność produkcyjną gleby. I tu kluczem do sukcesu jest właściwy pobór próby glebowej oraz profesjonalna interpretacja wyników badania.

Mączka bazaltowa, czyli naturalny sposób na poprawę jakości gleby.

Chcesz w naturalny sposób poprawić jakość, żyzność i strukturę gleby? Zależy Ci na ochronie upraw – zmniejszeniu ryzyka chorób i inwazji szkodników? Szukasz rozwiązań, które będą sprzyjać ekologicznemu rolnictwu? Odpowiedzią na każdą z tych potrzeb jest mączka bazaltowa. Jej stosowanie jest niezwykle proste, przyjazne środowisku i zapewnia maksimum pozytywnych właściwości dla gleby, w efekcie poprawiając […]

Po co jest próchnica?

Próchnica glebowa jest częścią organiczną gleby, która powstaje ze szczątek roślin i zwierząt, rozłożonych przez mikroorganizmy glebowe. Jak powstaje składnik, który stanowi 85 proc. całej substancji organicznej gleby i czy jego działanie na rośliny jest faktycznie ważne? Sprawdź sam!  

Czy Twoja gleba jest żyzna? Sprawdź to w 15min!

Jak sprawdzić i samodzielnie ocenić czy gleba jest żyzna? Czy w domowych warunkach jesteśmy w stanie skutecznie pobrać próbki gruntu? W tym odcinku pokażemy Ci jak szybko i skutecznie ocenić właściwości gleby, by marzenie o zdrowej ziemi stało się faktem.

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy


  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa
  887
  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Nasza misja to REGENERACJA.