Projekt

Akademia Rolnika Regeneratywnego

Akademia Rolnika Regeneratywnego jest unikatowym projektem w skali kraju. 

To 6 miesięcy pełnych wiedzy i 14 webinarów online dla rolników, w trakcie których popularyzujemy wiedzę o rolnictwie regeneratywnym.Każde szkolenie prowadzą praktycy i badacze, którzy na co dzień mają styczność z prawdziwym, nowoczesnym rolnictwem i jako eksperci pomagają wdrażać ścieżki regeneratywne w polskich gospodarstwach. Bo natura się opłaca!

Wiedza, którą pozyskuje się w laboratoriach czy przez lekturę zagranicznych artykułów i raportów często jest niedostępna dla tych, którym naprawdę mogłaby się przysłużyć. My to zmieniamy, przedstawiamy w przystępny sposób (z naciskiem na praktyczny wymiar) potężną porcję wiedzy, poruszając wiele zagadnień i problemów, z którymi na co dzień spotykają się rolnicy. Podczas spotkań mówimy o całym systemie wzajemnie połączonych mechanizmów, procesów i elementów (glebie, roślinach, mikroorganizmach) oraz o tym jak rolnicze praktyki regeneracyjne (stanowią kluczową część rolnictwa zrównoważonego) prowadzą do odtworzenia cyklów natury, poprawy żyzności gleb, stanu wód, odnowy bioróżnorodności i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. 

Dzięki temu, że webinary przeprowadzane są w całości online uczestnicy mogą wziąć w nich udział w dowolnym dla siebie miejscu i czasie.

Darowizna za udział w Akademii,  przekazana na rzecz fundacji, w całości zostaje wykorzystana  na realizację naszej misji – zatrzymanie zmian klimatycznych za pomocą regeneratywnego modelu zarządzania środowiskiem glebowym na terenach wiejskich i miejskich, ze szczególnym uwzględnieniem offsetowania CO2 oraz ochrony i zatrzymywania wód opadowych.

„Lider ESG” to tytuł przyznawany firmom i instytucjom, które mają i realizują wyróżniającą się strategię ESG, oferują innowacyjne produkty i usługi wspierające ochronę środowiska lub zrównoważony rozwój społeczny oraz prowadzą skuteczne kampanie informacyjne i promocyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju.

W 2022 r. Fundacja Grunt od Nowa uzyskała Diamentową Nagrodę w kategorii Program Edukacyjny.

Akademia Rolnika Regeneratywnego, czyli cykl zweryfikowanej w praktyce wiedzy, która pozwala na wdrażanie opłacalnego rolnictwa regeneratywnego.

 

Rolnicze praktyki regeneracyjne są kluczową częścią rolnictwa zrównoważonego. Prowadzą do odtworzenia cyklów natury, poprawy żyzności gleb, stanu wód, odnowy bioróżnorodności i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.  Czy rolnictwo regeneratywne może być jednak odpowiedzią na wyzwania rolników? Jak zoptymalizować koszty uprawy i nie stracić na Europejskim Zielonym Ładzie? Odpowiedzi na te oraz inne pytania poznasz uczestnicząc w Akademii! 

 

 

Fundatorka fundacji Anna Danylczenko odbierająca Diamentową Nagrodę w kategorii Program Edukacyjny.

Rusza Akademia Rolnika Regeneratywnego 2.0!

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, która przyciągnęła zainteresowanie rolników i agronomów z całej Polski, przyszedł czas na kontynuację tego innowacyjnego projektu. Akademia ma na celu promowanie i edukację dotyczącą rolnictwa regeneratywnego, które stanowi kluczową odpowiedź na współczesne wyzwania związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Zachęcamy do wsparcia Akademii Rolnika Regeneratywnego 2.0 poprzez sponsoring. Dzięki temu dowiedziesz się, jak skutecznie realizować założenia społecznej odpowiedzialności biznesu, inwestując w rolnictwo regeneratywne. Akademia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, ale również doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów i współpracy z innymi profesjonalistami z branży.

Do kogo skierowany
jest ten projekt?

Jeśli jesteś rolnikiem

Gdy gleba jest pokryta roślinami, jest przez nie chroniona. Kiedy rośliny rozkładają się, dostarczają składników odżywczych mikroorganizmom żyjącym pod powierzchnią. Wzruszanie gleby i ograniczenie obróbki gleby wspiera utrzymywanie zasobów węgla, żyzności i wody w glebie. Płodozmian pomaga budować odporność poprzez zminimalizowanie chorób
i zmniejszenie zapotrzebowania na dodatkowe nawozy. Dołącz do nas i dowiedz się jak czerpać realne korzyści z rolnictwa regeneratywnego.

Jeśli jesteś działem CSR

Systematyczny i miarowy rozwój CSR jest narzędziem pozwalającym pozyskiwać nowych klientów, inwestorów i partnerów biznesowych. Nowe reguły zobowiązań społecznych oznaczają nie tylko konieczność zmian na poziomie prawnym, ale wymagają też dokładnej oceny wpływu firmy na otoczenie i określenie mierzalnych celów ESG prowadzących do zrównoważonego
i odpowiedzialnego rozwoju. Zostań sponsorem Akademii i dowiedz się jak efektywnie realizować założenia społecznej odpowiedzialności biznesu inwestując w rolnictwo regeneratywne!

Zobacz inne
realizowane projekty

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Film o rolnictwie regeneratywnym

Obecnie przeżywamy przełomowy moment w transformacji systemu produkcji i dystrybucji żywności. Rolnictwo regeneratywne jest odpowiedzią na wiele wyzwań, oferując konkretne rozwiązania, takie jak zapewnienie sprawiedliwego dostępu do zdrowej żywności, odbudowę i ochronę ekosystemów oraz promowanie współpracy między obszarami miejskimi i wiejskimi, światem nauki, biznesu i samymi rolnikami. We współpracy z niemiecką fundacją Soilify postanowiliśmy podjąć […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Grunt od nowa
  877
  Grunt od nowa

  Grunt od nowa

  Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. Wiemy to od lat, dlatego od ponad 30 lat wykorzystujemy badania naukowe, analizy i nawozy najwyższej jakości, by dbać o jakość polskich gleb. Nasza misja to REGENERACJA.