Projekt

Najmłodszy rolnik w Polce

Filip Drescher to 16-letni chłopak pochodzący z Murowa niedaleko Opola. Choć w wieku nastoletnim wiele osób myśli o nauce, hobby lub zabawie, Filip postanowił zająć się uprawą roli i zostać rolnikiem.

Jest on jednym z najmłodszych rolników w Polsce, a jednocześnie zarządza swoim gospodarstwem na całego. Widząc talent i zaangażowanie młodego rolnika wyszliśmy do niego z propozycją współpracy w zakresie doradztwa rolniczego.

Czytaj dalej i poznaj całą historię Filipa!

Jak to działa?

Filip jest uczniem Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, uczęszcza do klasy o profilu Technik Agrobiznesu. Pomimo licznych obowiązków szkolnych, chłopak większość wolnego czasu poświęca na pracę na polu. W swoim gospodarstwie uprawia zboża, rośliny pastewne oraz uprawy warzywne. Filip zajmuje się całym procesem, od siewu po zbieranie plonów.

Filip, pomimo swego młodego wieku, ma już na swoim koncie wiele doświadczenia jako rolnik. Swoją wiedzę i umiejętności czerpał z dorobku starszych rolników z rodziny oraz z okolic, którzy dzielili się z nim swoimi doświadczeniami i poradami. Pomimo wprawy w działaniu, Filip nie spoczął na laurach i stale dąży do pogłębiania swojej wiedzy. Oprócz korzystania z doświadczenia innych, systematycznie edukuje się poprzez przeglądanie filmów agronomów na popularnym portalu internetowym – YouTube. Dzięki temu posiada bardzo szeroki wachlarz wiedzy z zakresu rolnictwa, co pozwala mu na efektywne prowadzenie swojego gospodarstwa i osiąganie dobrych wyników.

Jego praca i zaangażowanie zostały zauważone przez lokalne media, które opisywały historię Filipa jako przykład dla innych młodych ludzi, którzy chcą zająć się rolnictwem.

Filip Drescher

Kreatywne podejście do pracy

 

Jako rolnik, Filip doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w prowadzeniu gospodarstwa niezbędne jest odpowiednie wyposażenie. Dlatego też, od początku swojej przygody z rolnictwem, skrupulatnie gromadzi pokaźny park maszynowy. Obecnie dysponuje on już prawie wszystkimi niezbędnymi maszynami i narzędziami, które ułatwiają mu pracę na polu i zwiększają efektywność pracy. Wśród nich znajdują się m.in. pług, bron, kultywator, a także obsypnik do ziemniaków. Dzięki temu, Filip jest w stanie samodzielnie wykonywać większość prac związanych z uprawą ziemi.

Poza tym, Filip okazał się także kreatywnym konstruktorem. Z pomocą młodszego brata stworzył bolid do którego zimą zamontował pług. Dzięki temu narzędziu z powodzeniem usuwał śnieg z podwórka, drogi, a także pomagał w usuwaniu go u swoich sąsiadów. Z myślą o bezpieczeństwie, Filip zamontował na swoim bolidzie dodatkowe reflektory, które zapewniły odpowiednie oświetlenie podczas odśnieżania o różnych porach dnia i nocy.

Filip w samodzielnie skonstruowanym bolidzie.

Wsparcie w działaniu

Zauważając talent i zaangażowanie młodego rolnika, zaproponowaliśmy mu współpracę w zakresie doradztwa rolniczego. Wspólnie z Filipem pobraliśmy próby glebowe na jego polu, aby ustalić dalsze plany i wprowadzić regeneratywny model zarządzania środowiskiem glebowym. Dążymy do długotrwałych, partnerskich relacji, dzieląc się wiedzą na temat nowoczesnej rzeczywistości rolniczej w przystępny sposób. Nasze działania mają przynosić zyski dla gospodarstwa już od pierwszego dnia.

Zdrowa i żyzna gleba zaczyna się od profesjonalnego badania jej odczynu, zasobności i życia mikrobiologicznego.

Zobacz inne
realizowane projekty

Zarabiaj więcej dzięki zdrowej glebie – sprawdź, jak to zrobić projektach ESG!

Producenci rolni dbający o zdrowie gleby w swoich gospodarstwach mają szansę na dodatkowy zarobek poprzez współpracę z firmami, m.in. z branży spożywczej. Te firmy poszukują świadomych rolników, którym sfinansują wejście na drogę regeneratywnego rolnictwa. To bardzo proste! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawiązać współpracę z biznesem i jak to wszystko działa.

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy


  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa
  895
  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Nasza misja to REGENERACJA.