Jak powstała fundacja Grunt od nowa?

fundacja1.jpg

Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. To od jej stanu zależy to, jak będzie wyglądać nasza najbliższa bliska przyszłość. Czy będzie nas stać na zapewnienie pożywienia sobie i naszym bliskim? Czy będziemy mieli wystarczającą ilość pitnej wody? Jakiej jakości powietrzem będziemy oddychać? To wszystko zależy od jakości gleby i jej zielonej, całorocznej pokrywy. Gleba to największy filtr wodny i powietrzny, jaki mamy do dyspozycji. Dzięki niej możemy zredukować na masową skalę poziom CO2 i przywrócić do życia małe systemy wodne, zatrzymując postępującą suszę i pustynnienie naszego kraju.  Choć  fundacja powstała w odpowiedzi na potrzebę transformacji praktyki rolniczej, to uważamy że odpowiedzialność za stan naszych gleb nie spoczywa tylko na rolnikach, a jest naszą wspólną sprawą. Dlatego, obok świadomych gospodarstw rolnych, gdzie wprowadzamy procesy regeneracyjne, rozwijamy się również w przestrzeniach miejskich: na terenach budowy nowych osiedli, w ogródkach działkowych i na balkonach.  Bez wsparcia finansowego i dostępu do najaktualniejszej wiedzy, sami rolnicy nie odwrócą procesów degeneracyjnych, a cenę za to zapłacimy wszyscy. Nasz dobrostan mamy bezpośrednio pod stopami. Nie zadepczmy go.

 

Zespół

Ania.jpg
Tom.jpg
Aga.jpg

Anna Danylczenko

Fundator

Łączy biznes i naukę. Sprowadza rozwiązania naukowe do praktycznych zastosowań w rolnictwie. Zafascynowana przyrodą i jej mądrością. Absolwentka Universite de Montesquieu w Bordeaux na kierunku Nauk Politycznych oraz Marketingu Publicznego, absolwentka podyplomowego rolnictwa oraz MBA dla finansistów. Bezustannie poszerza wiedzę z zakresu rolnictwa regeneratywnego na kursach w Europie i USA. Członkini społeczności Kiss the ground z tytułem adwokata gleby. W fundacji odpowiada za stronę finansową projektów.

Tomasz Niedziński

Prezes fundacji

Nasi współpracownicy mówią o nim "unikat -  bardzo mądry i taki swój chłop". Tomasz jest absolwentem rolnictwa w SGGW oraz czynnym rolnikiem, prowadzącym rodzinne gospodarstwo rolne na Mazowszu. Po uzyskaniu tytułu doktora nauk rolniczych, łączy pracę wykładowcy akademickiego z praktyką polową. W fundacji odpowiada za opracowanie praktyk regeneratywnych i badanie ich efektywności w gospodarstwach objętych programem Grunt od nowa.

Agnieszka Detlaf

Wiceprezes fundacji

Absolwentka Akademii L. Koźmińskiego na kierunku psychologia ekonomiczna, a także studiów podyplomowych Zarządzania Projektami. Przez lata zawodowo związana z wydawnictwami edukacyjnymi. Łączy w sobie cechy przypisywane umysłom ścisłym, z takimi, które są charakterystyczne dla dusz artystycznych. W fundacji zajmuje się prowadzeniem projektów, współpracą z partnerami, kreacją i wszystkim co blisko ziemi.

 

Statut

Pracujemy, by stworzyć lepsze jutro.

 

Fundacja

GRUNT OD NOWA

NIP 7543345675
REGON 520386994
KRS 0000931120

ul. Wrocławska 133
45-837 Opole

Dziękujemy za przesłanie!