Projekt

Be.Eco

Jak powiedział Mahatma Gandhi, „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nią dzieli”. Wspólna praca Fundacji Grunt do Nowa i Fundacji Digital University w ramach akcji Be.Eco to idealny przykład na to, jak dzielenie się dobrem może przynieść korzyści dla całego społeczeństwa oraz dla środowiska naturalnego.

Fundacja Grunt do Nowa i akcja Be.Eco to projekty, które połączyła wspólna idea dbałości o środowisko naturalne. Dzięki współpracy organizacji możemy skuteczniej działać na rzecz ochrony przyrody i propagowania zrównoważonego rozwoju.

Razem we wspólnej sprawie

Strefa Wiedzy Be.Eco to platforma edukacyjna, skupiająca się na tematach związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem, która powstała przy współpracy Fundacji Grunt od Nowa i Fundacji Digital University przy okazji projektu „Be.Eco”.

W ramach akcji nauczycielom udostępniane są narzędzia edukacyjne do wykorzystania w szkołach. Dzięki pomocy i wsparciu obu organizacji, nauczyciele otrzymują dostęp do scenariuszy lekcji, które pokazują, jak ważna jest ochrona środowiska i jak każdy z nas może przyczyniać się do poprawy jej stanu.

Zielona szkoła to taka, która stawia na ekologię, uczy dobrych nawyków i kształci w duchu idei prośrodowiskowych.

Zielona Szkoła – darmowy E-Book

Zapraszamy do pobrania wyjątkowego e-booka przygotowanego przez Fundację Grunt od Nowa we współpracy z Łąkami Kwietnymi, Joanną Baranowską i Mikołajem Siemaszko w ramach akcji „Be.Eco”. Przygotowany materiał pomoże uczniom, rodzicom i nauczycielom w stworzeniu zielonych przestrzeni i ogródków szkolnych.

Oprócz praktycznych porad, e-book zawiera również informacje o możliwościach zdobywania funduszy na realizację projektów ekologicznych. To doskonała okazja, aby wprowadzić do swojej szkoły więcej zieleni i przyrody.

Przekonaj się, jak łatwo i skutecznie wdrożyć działania proekologiczne w swoim otoczeniu!

„Samotni możemy zrobić niewiele; razem możemy zrobić tak wiele."

Zobacz inne
realizowane projekty

Akademia Rolnika Regeneratywnego

Akademia Rolnika Regeneratywnego jest unikatowym projektem w skali kraju.  To 6 miesięcy pełnych wiedzy i 14 webinarów online dla rolników, w trakcie których popularyzujemy wiedzę o rolnictwie regeneratywnym.Każde szkolenie prowadzą praktycy i badacze, którzy na co dzień mają styczność z prawdziwym, nowoczesnym rolnictwem i jako eksperci pomagają wdrażać ścieżki regeneratywne w polskich gospodarstwach. Bo natura […]

Manifest Zdrowia Gleby Fundacji Grunt od Nowa

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza organizacja weźmie udział w dialogu parlamentarnym poświęconym zdrowiu gleby, współorganizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Gospodarstw Rodzinnych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Mateuszem Ciasnochą oraz European Carbon Farmers.

Warsztaty z Zuzanną Zielińską

Zuzanna Zielińska jest dietetyczką środowiskową, łączącą swoją wiedzę z zakresu zdrowia człowieka i ekosystemu, aby pomóc pacjentom leczyć się, jednocześnie regenerując planetę. Zuzanna jest założycielką firmy HarvestCare oraz jedną ze współzałożycielek Koalicji Pracowników Służby Zdrowia na rzecz Rolnictwa Regeneracyjnego.

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Grunt od nowa
  822
  Grunt od nowa

  Grunt od nowa

  Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. Wiemy to od lat, dlatego od ponad 30 lat wykorzystujemy