Projekt

Film o rolnictwie regeneratywnym

Obecnie przeżywamy przełomowy moment w transformacji systemu produkcji i dystrybucji żywności. Rolnictwo regeneratywne jest odpowiedzią na wiele wyzwań, oferując konkretne rozwiązania, takie jak zapewnienie sprawiedliwego dostępu do zdrowej żywności, odbudowę i ochronę ekosystemów oraz promowanie współpracy między obszarami miejskimi i wiejskimi, światem nauki, biznesu i samymi rolnikami.

We współpracy z niemiecką fundacją Soilify postanowiliśmy podjąć się wyzwania stworzenia filmu poświęconego pionierom rolnictwa regeneratywnego w Polsce i za granicą. Jednakże, aby zrealizować ten ambitny projekt, potrzebujemy znacznego wsparcia finansowego.

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie

Dołącz do ruchu na rzecz wzmocnienia pozycji rolników poprzez rolnictwo regeneratywne.

Poznaj naszą inicjatywę

Rolnictwo w Niemczech i Polsce ma wiele podobieństw i może się wzajemnie wspierać. Rolnicy z obu krajów stoją przed tymi samymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatyczne i degradacja gleby. Erozja gleby i utrata próchnicy doprowadziły do zmiany sposobu gospodarowania glebą i sposobu jej postrzegania w obu krajach.

Film przedstawia historie rolników w Niemczech i Polsce, którzy podjęli się regeneracji swojej gleby.
Zdrowa gleba produkuje zdrowe rośliny i zwierzęta, co z kolei skutkuje zdrową żywnością dla ludzi. Prowadzi to do dobrobytu dla wszystkich, tworząc prawdziwy zrównoważony rozwój w sferze ekologicznej, gospodarczej i społecznej.

Produkujemy film w trzech różnych językach: polskim, niemieckim i angielskim.

„Niezwykłe rzeczy dzieją się, gdy Twoja praca staje się Twoją pasją.”

Wesprzyj naszą zbiórkę!

Wspólnie stwórzmy nową historię i zainspirujmy innych.

Zobacz inne
realizowane projekty

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Film o rolnictwie regeneratywnym

Obecnie przeżywamy przełomowy moment w transformacji systemu produkcji i dystrybucji żywności. Rolnictwo regeneratywne jest odpowiedzią na wiele wyzwań, oferując konkretne rozwiązania, takie jak zapewnienie sprawiedliwego dostępu do zdrowej żywności, odbudowę i ochronę ekosystemów oraz promowanie współpracy między obszarami miejskimi i wiejskimi, światem nauki, biznesu i samymi rolnikami. We współpracy z niemiecką fundacją Soilify postanowiliśmy podjąć […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Grunt od nowa
  885
  Grunt od nowa

  Grunt od nowa

  Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. Wiemy to od lat, dlatego od ponad 30 lat wykorzystujemy badania naukowe, analizy i nawozy najwyższej jakości, by dbać o jakość polskich gleb. Nasza misja to REGENERACJA.