Projekt

Gospodarstwa Regeneratywne

Jednym z naszych głównych celów jest zwiększenie próchnicy glebowej, a tym samym zasobności, żyzności i pojemności wodnej gleby. Jako bonus zaliczamy obniżenie kosztów produkcji poprzez obniżenie dawek nawozów syntetycznych oraz chemizacji. Robimy to z głową, czyli dajemy konkretne wytyczne, jak w obecną praktykę wprowadzić zabiegi gwarantujące to, co powyżej. Nie mówimy, co robić, tylko jak, w jakich dawkach, przy pomocy jakich produktów. Tylko konkrety. Tak jak tego oczekują rolnicy.

Prezes fundacji Tomasz Niedziński odwiedzający gospodarstwo regeneratywne.

Wszystkie technologie zawierają jednocześnie praktyki zorientowane na przyspieszenie odbudowy warstwy próchniczej gleby. Cel to około 0,08-0,1% rocznie, przy zastosowaniu wszystkich rekomendowanych przez Grunt Od Nowa praktyk.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Czytaj dalej! 

Prezes fundacji Tomasz Niedziński wraz z właścicielem gospodarstwa regeneratywnego.

Z jakich technologii korzystamy?

Technologia I

Technologia stosowania biostymulatorów
z mikroorganizmami (Pszenica, Rzepak, Kukurydza).

 

Technologia II

Technologia regulacji pH gleby z wykorzystaniem mikroorganizmów Bacillus amyloliquefaciens, Bacillus subtilis, Bacillus licheniformis (Pszenica, Rzepak, Kukurydza).

 

Technologia III

Technologia uwalniania fosforu, stymulacji wiązania azotu, wzrostu odporności na choroby grzybowe (Kukurydza, Rzepak, Pszenica).

 

Pole uprawne na terenie jednego z gospodarstw regeneratywnych objętych patronatem fundacji.

Zobacz inne
realizowane projekty

Akademia Rolnika Regeneratywnego

Akademia Rolnika Regeneratywnego jest unikatowym projektem w skali kraju.  To 6 miesięcy pełnych wiedzy i 14 webinarów online dla rolników, w trakcie których popularyzujemy wiedzę o rolnictwie regeneratywnym.Każde szkolenie prowadzą praktycy i badacze, którzy na co dzień mają styczność z prawdziwym, nowoczesnym rolnictwem i jako eksperci pomagają wdrażać ścieżki regeneratywne w polskich gospodarstwach. Bo natura […]

Manifest Zdrowia Gleby Fundacji Grunt od Nowa

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza organizacja weźmie udział w dialogu parlamentarnym poświęconym zdrowiu gleby, współorganizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Gospodarstw Rodzinnych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Mateuszem Ciasnochą oraz European Carbon Farmers.

Warsztaty z Zuzanną Zielińską

Zuzanna Zielińska jest dietetyczką środowiskową, łączącą swoją wiedzę z zakresu zdrowia człowieka i ekosystemu, aby pomóc pacjentom leczyć się, jednocześnie regenerując planetę. Zuzanna jest założycielką firmy HarvestCare oraz jedną ze współzałożycielek Koalicji Pracowników Służby Zdrowia na rzecz Rolnictwa Regeneracyjnego.

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Grunt od nowa
  822
  Grunt od nowa

  Grunt od nowa

  Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. Wiemy to od lat, dlatego od ponad 30 lat wykorzystujemy