Projekt

Gospodarstwa Regeneratywne

Jednym z naszych głównych celów jest zwiększenie próchnicy glebowej, a tym samym zasobności, żyzności i pojemności wodnej gleby. Jako bonus zaliczamy obniżenie kosztów produkcji poprzez obniżenie dawek nawozów syntetycznych oraz chemizacji. Robimy to z głową, czyli dajemy konkretne wytyczne, jak w obecną praktykę wprowadzić zabiegi gwarantujące to, co powyżej. Nie mówimy, co robić, tylko jak, w jakich dawkach, przy pomocy jakich produktów. Tylko konkrety. Tak jak tego oczekują rolnicy.

Prezes fundacji Tomasz Niedziński odwiedzający gospodarstwo regeneratywne.

Wszystkie technologie zawierają jednocześnie praktyki zorientowane na przyspieszenie odbudowy warstwy próchniczej gleby. Cel to około 0,08-0,1% rocznie, przy zastosowaniu wszystkich rekomendowanych przez Ground Up praktyk.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Czytaj dalej! 

Prezes fundacji Tomasz Niedziński wraz z właścicielem gospodarstwa regeneratywnego.

Z jakich technologii korzystamy?

Technologia I

Technologia stosowania biostymulatorów
z mikroorganizmami (Pszenica, Rzepak, Kukurydza).

 

Technologia II

Technologia regulacji pH gleby z wykorzystaniem mikroorganizmów Bacillus amyloliquefaciens, Bacillus subtilis, Bacillus licheniformis (Pszenica, Rzepak, Kukurydza).

 

Technologia III

Technologia uwalniania fosforu, stymulacji wiązania azotu, wzrostu odporności na choroby grzybowe (Kukurydza, Rzepak, Pszenica).

 

Pole uprawne na terenie jednego z gospodarstw regeneratywnych objętych patronatem fundacji.

Zobacz inne
realizowane projekty

Zarabiaj więcej dzięki zdrowej glebie – sprawdź, jak to zrobić projektach ESG!

Producenci rolni dbający o zdrowie gleby w swoich gospodarstwach mają szansę na dodatkowy zarobek poprzez współpracę z firmami, m.in. z branży spożywczej. Te firmy poszukują świadomych rolników, którym sfinansują wejście na drogę regeneratywnego rolnictwa. To bardzo proste! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawiązać współpracę z biznesem i jak to wszystko działa.

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy


  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa
  887
  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Nasza misja to REGENERACJA.