Projekt

Zarabiaj więcej dzięki zdrowej glebie – sprawdź, jak to zrobić projektach ESG!

Producenci rolni dbający o zdrowie gleby w swoich gospodarstwach mają szansę na dodatkowy zarobek poprzez współpracę z firmami, m.in. z branży spożywczej. Te firmy poszukują świadomych rolników, którym sfinansują wejście na drogę regeneratywnego rolnictwa. To bardzo proste!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawiązać współpracę z biznesem i jak to wszystko działa.

Jak to wygląda?

 

Rekrutacja gospodarstw rolnych – Nasza Fundacja rekrutuje gospodarstwa rolne chętne do realizacji praktyk regeneratywnych.

Praktyczne doradztwo – Fundacja zapewnia kompleksową opiekę nad gospodarstwem w trakcie trwania projektu. Nasi doradcy to głównie rolnicy, którzy wdrażają te praktyki w swoich gospodarstwach i jednocześnie wspierają innych rolników, rozwiązując bieżące problemy na polu.

Minimum formalności dla rolnika – Rolnicy realizują praktyki regeneratywne, których jednym z efektów jest redukcja emisji CO2. Fundacja Ground Up nie obciąża rolników formalnościami, sama koordynuje cały projekt i dostarcza firmom niezbędną dokumentację z jego realizacji.

Finansowanie praktyk – Zainteresowane firmy płacą producentowi rolnemu za realizację praktyk regeneratywnych. W zamian gospodarstwa wdrażają te praktyki, co pozwala firmom zredukować emisję CO2 do poziomów wymaganych przez przyjętą przez nie strategię ESG.

Czym jest rolnictwo regeneratywne?

Rolnictwu regeneratywnemu przyświecają dwa cele: zyskowność gospodarstwa i zdrowie gleby. W porównaniu do rolnictwa ekologicznego nie zakłada całkowitej rezygnacji z nawożenia mineralnego i środków ochrony roślin. Rolnictwo regeneratywne to nowoczesna strategia uprawy, dzięki której, poprzez zastosowanie odpowiednich praktyk, możemy ograniczyć liczbę zabiegów na polu, tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze, jednocześnie poprawiając żyzność gleby.

Dowiedz się więcej o rolnictwie regeneratywnym ⭢ 

Dlaczego warto z tego skorzystać?

Dodatkowy zarobek

Firmy (głównie z branży spożywczej) poszukują rolników chętnych do współpracy i wdrażania praktyk regeneratywnych. To nowe możliwości dodatkowych źródeł znaczącego dochodu bez zbędnych formalności.

Praktyczne doradztwo

Podczas współpracy Fundacja bierze na siebie formalności, co sprawia, że proces jest prosty i mało czasochłonny. Ponadto Fundacja oferuje doradztwo realizowane przez rolników regeneratywnych, dzięki czemu porady są praktyczne, a nie teoretyczne. Rozwiązujemy rzeczywiste problemy na polu.

Długoterminowe korzyści

Współpraca z Fundacją daje możliwość dodatkowego zarabiania pieniędzy poprzez uczestnictwo w realizowanych projektach. Jako partnerzy Fundacji, rolnicy korzystają na bieżąco z najnowszej wiedzy eksperckiej, sprawdzonej w terenie przez innych rolników.

Skontaktuj się z nami, aby bliżej poznać naszą ofertę i rozpocząć współpracę!

 

Karolina Foltyn

e-mail: k.foltyn@gruntodnowa.pl 

tel.: 608 670 281

Lub skontaktuj się z nami przez formularz ➝

Zobacz inne
realizowane projekty

Zarabiaj więcej dzięki zdrowej glebie – sprawdź, jak to zrobić projektach ESG!

Producenci rolni dbający o zdrowie gleby w swoich gospodarstwach mają szansę na dodatkowy zarobek poprzez współpracę z firmami, m.in. z branży spożywczej. Te firmy poszukują świadomych rolników, którym sfinansują wejście na drogę regeneratywnego rolnictwa. To bardzo proste! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawiązać współpracę z biznesem i jak to wszystko działa.

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy


  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa
  887
  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Nasza misja to REGENERACJA.