Projekt

Technologia regeneracji gleb

Od 4 lat pracujemy nad technologią regeneracji gleb wykorzystując siłę lokalnych skał mineralnych oraz efekty prac naukowców mikrobiologów w tym obszarze. Udało nam się wprowadzić na listę środków ekologicznych Caltech Life, produkt służący przyspieszeniu odbudowy najcenniejszej warstwy w glebie, czyli próchnicy glebowej, magazynu wody i składników pokarmowych.

Bez niej nie ma zdrowych roślin i zdrowej żywności dla nas.

Dlaczego to takie ważne?

W Polsce ponad połowa gruntów ornych jest poniżej progu żyzności. To oznacza, że gleby te pustynnieją i za 10,20, 30 lat nie będą mogły rodzić żadnych płodów. To wpłynie w gwałtowny sposób na ceny żywności i jej dostępność.

Obecnie pomagamy już ponad gospodarstwom w całej Polsce wdrażać ścieżki regeneratywne!

Technologia regeneracji gleb Ground Up

Od 4 lat pracujemy nad technologią regeneracji gleb wykorzystując siłę lokalnych skał mineralnych oraz efekty prac naukowców i mikrobiologów w tym obszarze. Udało nam się wprowadzić na listę środków ekologicznych Caltech Life, produkt służący przyspieszeniu odbudowy najcenniejszej warstwy w glebie, czyli próchnicy glebowej, magazynu wody i składników pokarmowych. Mamy w głowie kolejne pomysły na dostępne lokalnie i przystępne cenowo produkty, ale badania i rozwój to ogromne koszty i długi proces.

Zdrowa gleba zaczyna się od profesjonalnego badania jej odczynu, zasobności, ilości próchnicy i życia mikrobiologicznego.

Pustynnienie gleb to nie tylko zjawisko rolniczo niebezpieczne, to także katastrofa dla klimatu. Łysa gleba nie daje szansy na chłonięcie CO2, tylko gleba z pokrywą zieloną w procesie fotosyntezy zamienia CO2 w ciekłe cukry, którymi karmi rośliny, a one rosną i karmią nas. To jedyne rozsądne wyjście z kryzysu klimatycznego. Nic nie pochłonie takich ilości CO2 jak całorocznie zielone pola, które karmią życie glebowe i zamieniają skałę na powrót w żyzną zdrową glebę, nasz magazyn wody i minerałów.

Pamiętaj, inwestując w rolnictwo regeneratywne, pomagasz sobie, swojej rodzinie i kolejnym pokoleniom.
To projekt przywrócenia życia tam, gdzie je odebraliśmy.

Zobacz inne
realizowane projekty

Zarabiaj więcej dzięki zdrowej glebie – sprawdź, jak to zrobić projektach ESG!

Producenci rolni dbający o zdrowie gleby w swoich gospodarstwach mają szansę na dodatkowy zarobek poprzez współpracę z firmami, m.in. z branży spożywczej. Te firmy poszukują świadomych rolników, którym sfinansują wejście na drogę regeneratywnego rolnictwa. To bardzo proste! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawiązać współpracę z biznesem i jak to wszystko działa.

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy


  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa
  887
  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Nasza misja to REGENERACJA.