Projekt

Technologia regeneracji gleb

Od 4 lat pracujemy nad technologią regeneracji gleb wykorzystując siłę lokalnych skał mineralnych oraz efekty prac naukowców mikrobiologów w tym obszarze. Udało nam się wprowadzić na listę środków ekologicznych Caltech Life, produkt służący przyspieszeniu odbudowy najcenniejszej warstwy w glebie, czyli próchnicy glebowej, magazynu wody i składników pokarmowych.

Bez niej nie ma zdrowych roślin i zdrowej żywności dla nas.

Dlaczego to takie ważne?

W Polsce ponad połowa gruntów ornych jest poniżej progu żyzności. To oznacza, że gleby te pustynnieją i za 10,20, 30 lat nie będą mogły rodzić żadnych płodów. To wpłynie w gwałtowny sposób na ceny żywności i jej dostępność.

Obecnie pomagamy już ponad gospodarstwom w całej Polsce wdrażać ścieżki regeneratywne!

Technologia regeneracji gleb Grunt od Nowa

Od 4 lat pracujemy nad technologią regeneracji gleb wykorzystując siłę lokalnych skał mineralnych oraz efekty prac naukowców i mikrobiologów w tym obszarze. Udało nam się wprowadzić na listę środków ekologicznych Caltech Life, produkt służący przyspieszeniu odbudowy najcenniejszej warstwy w glebie, czyli próchnicy glebowej, magazynu wody i składników pokarmowych. Mamy w głowie kolejne pomysły na dostępne lokalnie i przystępne cenowo produkty, ale badania i rozwój to ogromne koszty i długi proces.

Zdrowa gleba zaczyna się od profesjonalnego badania jej odczynu, zasobności, ilości próchnicy i życia mikrobiologicznego.

Pustynnienie gleb to nie tylko zjawisko rolniczo niebezpieczne, to także katastrofa dla klimatu. Łysa gleba nie daje szansy na chłonięcie CO2, tylko gleba z pokrywą zieloną w procesie fotosyntezy zamienia CO2 w ciekłe cukry, którymi karmi rośliny, a one rosną i karmią nas. To jedyne rozsądne wyjście z kryzysu klimatycznego. Nic nie pochłonie takich ilości CO2 jak całorocznie zielone pola, które karmią życie glebowe i zamieniają skałę na powrót w żyzną zdrową glebę, nasz magazyn wody i minerałów.

Pamiętaj, inwestując w rolnictwo regeneratywne, pomagasz sobie, swojej rodzinie i kolejnym pokoleniom.
To projekt przywrócenia życia tam, gdzie je odebraliśmy.

Zobacz inne
realizowane projekty

Akademia Rolnika Regeneratywnego

Akademia Rolnika Regeneratywnego jest unikatowym projektem w skali kraju.  To 6 miesięcy pełnych wiedzy i 14 webinarów online dla rolników, w trakcie których popularyzujemy wiedzę o rolnictwie regeneratywnym.Każde szkolenie prowadzą praktycy i badacze, którzy na co dzień mają styczność z prawdziwym, nowoczesnym rolnictwem i jako eksperci pomagają wdrażać ścieżki regeneratywne w polskich gospodarstwach. Bo natura […]

Manifest Zdrowia Gleby Fundacji Grunt od Nowa

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza organizacja weźmie udział w dialogu parlamentarnym poświęconym zdrowiu gleby, współorganizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Gospodarstw Rodzinnych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Mateuszem Ciasnochą oraz European Carbon Farmers.

Warsztaty z Zuzanną Zielińską

Zuzanna Zielińska jest dietetyczką środowiskową, łączącą swoją wiedzę z zakresu zdrowia człowieka i ekosystemu, aby pomóc pacjentom leczyć się, jednocześnie regenerując planetę. Zuzanna jest założycielką firmy HarvestCare oraz jedną ze współzałożycielek Koalicji Pracowników Służby Zdrowia na rzecz Rolnictwa Regeneracyjnego.

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Grunt od nowa
  822
  Grunt od nowa

  Grunt od nowa

  Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. Wiemy to od lat, dlatego od ponad 30 lat wykorzystujemy