Projekt

Pokolenie

Głównym celem fundacji od zawsze było szerzenie zweryfikowanej w praktyce wiedzy, która pozwala na wdrażanie opłacalnego rolnictwa regeneratywnego. 

Rolnicze praktyki regeneracyjne prowadzą do odtworzenia cyklów natury, poprawy żyzności gleb, stanu wód, odnowy bioróżnorodności i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dlatego też wspieramy młode pokolenia i uczymy ich dobrych praktyk.

Obecnie pomagamy już ponad gospodarstwom w całej Polsce wdrażać ścieżki regeneratywne!

"Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości"
- Carl Rogers 

Najmłodszy rolnik regeneratywny

 

Filip Drescher to 16 latek, który od kilku lat z powodzeniem zajmuje się rolnictwem. Widząc talent i zaangażowanie młodego rolnika wyszliśmy do niego z propozycją współpracy w zakresie doradztwa rolniczego. Na polu Filipa pobrane zostały próby glebowe, dzięki którym wspólnie będziemy mogli ustalić dalsze plany wprowadzające regeneratywny model zarządzania środowiskiem glebowym. Razem tworzymy warunki do długotrwałych, partnerskich relacji na lata. Tłumaczymy nowoczesną rzeczywistość rolniczą w przystępny sposób, tak aby podjęte przez nas działania przekładały się wprost na zysk gospodarstwa od pierwszego dnia ich użycia.

 

 

Zdrowa i żyzna gleba zaczyna się od profesjonalnego badania jej odczynu, zasobności i życia mikrobiologicznego.

Zobacz inne
realizowane projekty

Akademia Rolnika Regeneratywnego

Akademia Rolnika Regeneratywnego jest unikatowym projektem w skali kraju.  To 6 miesięcy pełnych wiedzy i 14 webinarów online dla rolników, w trakcie których popularyzujemy wiedzę o rolnictwie regeneratywnym.Każde szkolenie prowadzą praktycy i badacze, którzy na co dzień mają styczność z prawdziwym, nowoczesnym rolnictwem i jako eksperci pomagają wdrażać ścieżki regeneratywne w polskich gospodarstwach. Bo natura […]

Manifest Zdrowia Gleby Fundacji Grunt od Nowa

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza organizacja weźmie udział w dialogu parlamentarnym poświęconym zdrowiu gleby, współorganizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Gospodarstw Rodzinnych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Mateuszem Ciasnochą oraz European Carbon Farmers.

Warsztaty z Zuzanną Zielińską

Zuzanna Zielińska jest dietetyczką środowiskową, łączącą swoją wiedzę z zakresu zdrowia człowieka i ekosystemu, aby pomóc pacjentom leczyć się, jednocześnie regenerując planetę. Zuzanna jest założycielką firmy HarvestCare oraz jedną ze współzałożycielek Koalicji Pracowników Służby Zdrowia na rzecz Rolnictwa Regeneracyjnego.

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Grunt od nowa
  822
  Grunt od nowa

  Grunt od nowa

  Zdrowa, żyzna gleba to nasza wspólna sprawa. Wiemy to od lat, dlatego od ponad 30 lat wykorzystujemy