Projekt

Pokolenie

Głównym celem fundacji od zawsze było szerzenie zweryfikowanej w praktyce wiedzy, która pozwala na wdrażanie opłacalnego rolnictwa regeneratywnego. 

Rolnicze praktyki regeneracyjne prowadzą do odtworzenia cyklów natury, poprawy żyzności gleb, stanu wód, odnowy bioróżnorodności i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dlatego też wspieramy młode pokolenia i uczymy ich dobrych praktyk.

Obecnie pomagamy już ponad gospodarstwom w całej Polsce wdrażać ścieżki regeneratywne!

"Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości"
- Carl Rogers 

Najmłodszy rolnik regeneratywny

 

Filip Drescher to 16 latek, który od kilku lat z powodzeniem zajmuje się rolnictwem. Widząc talent i zaangażowanie młodego rolnika wyszliśmy do niego z propozycją współpracy w zakresie doradztwa rolniczego. Na polu Filipa pobrane zostały próby glebowe, dzięki którym wspólnie będziemy mogli ustalić dalsze plany wprowadzające regeneratywny model zarządzania środowiskiem glebowym. Razem tworzymy warunki do długotrwałych, partnerskich relacji na lata. Tłumaczymy nowoczesną rzeczywistość rolniczą w przystępny sposób, tak aby podjęte przez nas działania przekładały się wprost na zysk gospodarstwa od pierwszego dnia ich użycia.

 

 

Zdrowa i żyzna gleba zaczyna się od profesjonalnego badania jej odczynu, zasobności i życia mikrobiologicznego.

Zobacz inne
realizowane projekty

Zarabiaj więcej dzięki zdrowej glebie – sprawdź, jak to zrobić projektach ESG!

Producenci rolni dbający o zdrowie gleby w swoich gospodarstwach mają szansę na dodatkowy zarobek poprzez współpracę z firmami, m.in. z branży spożywczej. Te firmy poszukują świadomych rolników, którym sfinansują wejście na drogę regeneratywnego rolnictwa. To bardzo proste! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nawiązać współpracę z biznesem i jak to wszystko działa.

Akademia Agronoma RegenAG

W marcu tego roku rozpoczęliśmy budowę nowej ekipy Doradców Regeneratywnych! 🌿 Akademia Agronoma RegenAG to unikatowy i kompleksowy projekt rozwojowy zawierający w sobie 7 dni warsztatów polowych i 5 zjazdów online. Program rozwoju został specjalnie przygotowany przez zespół ekspertów z FiBL w Szwajcarii – najbardziej doświadczonej instytucji europejskiej w obszarze zrównoważonej produkcji rolnej.  

Europejskie Forum Rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już w marcu! 🌿 Nadchodzi kolejna edycja Europejskiego Forum Rolniczego pełna debat i rozmów na temat kluczowych wyzwań stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Z radością informujemy, że mamy przyjemność być partnerem branżowym tego wydarzenia!💚 🗓️ Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w […]

Nasi partnerzy

Jeśli masz
jakieś pytania -

nie czekaj zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy


  Obserwuj nas na Facebooku!

  Cover for Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa
  895
  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Ground Up - Fundacja Grunt od Nowa

  Nasza misja to REGENERACJA.